Słów kilka o Sleeping Expert..

Początki

Nasza historia sprzedaży materacy i łóżek rozpoczyna się jesienią 2006 roku. Wtedy to właśnie w małej miejscowości Osie w Borach Tucholskich wpadliśmy na pomysł prowadzenia biznesu polegającego na wyposażaniu sypialni w wysokiej jakości meble.

Już w październiku 2006 roku zaczęły spływać do nas pierwsze zamówienia przez portal Allegro.pl oraz przez naszą stronę internetową. Początkowo większość paczek wysyłaliśmy za pośrednictwem Poczty Polskiej, co w naszej małej wiosce budziło ciekawość mieszkańców czym są duże, owinięte czarną folią paczki. To były nasze materace, a wkrótce także i łóżka drewniane.

W czerwcu 2007 roku, 20 letni wówczas pomysłodawca biznesu, zostaje powołany do odbycia służby wojskowej. Tak, przez kolejnych 9 miesięcy, sprzedaż jest koordynowana z Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce. Czas to nie był łatwy, ale dzięki wdrożeniu do prowadzenia działalności części rodziny, nasz biznes dalej się rozwijał.

Po powrocie z wojska, z nowymi pomysłami i zapałem ruszyliśmy w Polskę. Nowi dostawcy, nowe produkty, pierwsze auto dostawcze i jako jedni z pierwszych w Polsce (a pierwsi biorąc pod uwagę obszar i skalę) rozpoczęliśmy realizować bezpłatne dostawy do naszych klientów.

Dynamiczne lata 2008 i 2009 zaowocowały nowym pomysłem rozwoju sprzedaży w sklepach stacjonarnych. Tak 26 kwietnia 2010 roku otworzyliśmy bez żadnej reklamy swój pierwszy sklep w Gdańsku. Co najważniejsze, już pierwszego dnia sprzedaliśmy pierwszy materac, przypadkowemu klientowi.

Tak zaczynaliśmy..

Kolejne lata, przynosiły kolejne sklepy i dalszy rozwój sprzedaży. W 2017 roku uruchomiliśmy nasze Centrum Logistyczne w Inowrocławiu, które swoim zasięgiem, obsługuje wszystkich naszych klientów w Polsce.

Dzień dzisiejszy

Dziś posiadamy 25 salonów w całym kraju (stan na 31.03.2023) o łącznej powierzchni ekspozycyjnej ponad 4000m2. Tym samym staliśmy się jedną z największych sieci profesjonalnych sklepów wyposażenia sypialni w Polsce.

Nasze Centrum Logistyczne w Inowrocławiu to prawie 3000m2 powierzchni magazynowej w której składujemy średnio 6000 mebli i akcesoriów gotowych do natychmiastowego transportu. Towary dostarczamy własną flotą pojazdów oraz za pomocą zewnętrznych firm kurierskich.

Z dniem 1 kwietnia 2023 Sleeping Expert weszło w skład Alina Group. Co najważniejsze i bardzo nas cieszące, nie zatraciliśmy rodzinnego charakteru naszego biznesu.

Z Sleeping Expert zawodowo związanych jest ponad 60 pracowników. Relacje z naszymi pracownikami to klucz do sukcesu naszej firmy. Przykładamy ogromną wagę do wyszkolenia naszego personelu, ale i budowania zdrowych relacji w firmie. Jeśli chcesz dołączyć do naszego zespołu wyślij swoje podanie na biuro@wyspani.eu.

Praca dla kogoś nie jest dla Ciebie? Zainwestuj w franczyzę Sleeping Expert i zostań szefem samego siebie! Kliknij, aby poznać szegóły!

Przyszłość

W naszych głowach ciągle są nowe pomysły, które wdrażamy, aby zaspokajać wszelkie potrzeby naszych klientów. Planujemy kolejne otwarcia sklepów w dotychczasowej, ale i w nowych formułach. Przygotowujemy także koncepcję rozwoju naszych sklepów na rynkach zagranicznych. Jesteśmy przekonani, że nasz dalszy rozwój będzie wiązał się także ze zwiększaniem standardów obsługi klienta oraz usprawnianiem logistyki i stałym poszerzeniem oferty, w szczególności marek własnych.

Sleeping Expert - Alina Group

Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), by zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę na naszej stronie internetowej. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności, by dowiedzieć się więcej.