Odstapienie od umowy

Państwo, jako nasz klient, mają możliwość rezygnacji z zawartej umowy w ciągu 30 dni, nie podając przyczyny tej decyzji. Ostatni dzień tego okresu to 30 dni od momentu, kiedy otrzymali Państwo ostatnią część zamówienia lub kiedy osoba trzecia, nie będąca przewoźnikiem i przez Państwa wyznaczona, otrzymała tę część. W celu wycofania się z umowy, prosimy o przekazanie nam tj. Alina Group Sp. z o.o. ul. Mątewska 49, 88-100 Inowrocław, bok@wyspani.eu, Telefon: +48 783 525 783) wyraźnego oświadczenia o rezygnacji (np. list, fax, e-mail). Chociaż mogą Państwo użyć dostępnego wzoru formularza rezygnacji, nie jest to wymóg. Aby termin rezygnacji był zachowany, wystarczy, że wyślą Państwo komunikat o skorzystaniu z prawa rezygnacji przed jego upływem. Prawo do rezygnacji z umowy przysługuje wyłącznie osobom fizycznym, które nabywają towar niezwiązany bezpośrednio z ich działalnością zawodową lub gospodarczą, zgodnie z art. 22 (1) Kodeksu cywilnego.

Skutki rezygnacji z umowy

Jeśli zdecydują się Państwo na rezygnację, zwrócimy wszystkie otrzymane płatności, w tym koszty dostawy (z wyłączeniem dodatkowych kosztów wybranego przez Państwa sposobu dostawy innego niż standardowa, najtańsza opcja oferowana przez nas). Zwrot zostanie zrealizowany niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia, kiedy zostaniemy poinformowani o Państwa decyzji. Zwrot płatności dokonamy tym samym sposobem, jakiego użyli Państwo przy pierwotnym zakupie, chyba że Państwo wyraźnie wyrażą zgodę na inną metodę. Taki zwrot nie wiąże się z żadnymi opłatami po Państwa stronie. Zwrot może być wstrzymany do momentu otrzymania zwracanego towaru lub dowodu jego wysłania, w zależności od tego, które z tych zdarzeń nastąpi wcześniej. Prosimy o zwrot towaru niezwłocznie, a najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia poinformowania nas o rezygnacji. Termin ten jest uznawany za zachowany, jeśli towar zostanie wysłany przed upływem 14 dni. Koszty bezpośredniego zwrotu towaru obciążają Państwa. Odpowiadają Państwo wyłącznie za ewentualne uszkodzenia wynikające z użytkowania towaru w sposób wykraczający poza konieczność stwierdzenia jego charakteru, cech i funkcjonalności.

Wyjątki od prawa do rezygnacji:

Prawo do odstąpienia od umowy nie obowiązuje w przypadkach, gdy:

  • Przedmiotem umowy jest towar wykonany na specjalne zamówienie, niestandardowy lub spełniający indywidualne potrzeby konsumenta.
  • Przedmiotem umowy jest towar, który szybko się psuje lub ma krótki termin przydatności do spożycia.
  • Przedmiotem umowy jest towar dostarczony w zapieczętowanym opakowaniu,

Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), by zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę na naszej stronie internetowej. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności, by dowiedzieć się więcej.