Jak wybrać pierwszy materac?

   02/06/2023 18:24:51     Materace , Poradniki
Jak wybrać pierwszy materac?

Pierwszy materac?

Na jaki rodzaj się zdecydować? Czym się sugerować przy zakupie materaca? Pianka, sprężyna a może hybryda? Te i inne pytania zadaje każdy z nas urządzając swoją sypialnię. Zadanie trudne, ale satysfakcjonujące. Przebudzenie po komfortowo przespanej nocy rekompensuje wycieczki do salonów oraz poświęcony czas na znalezienie odpowiedniego materaca na długie lata. Jak to zrobić? W tym artykule podpowiem na początek na co zwrócić uwagę, tak, aby stało się to łatwiejsze.

Zacznijmy od podstawowej ogólnej wiedzy na temat materacy. Wśród nich rozróżniamy: piankowe, lateksowe (…Link1…), sprężynowe kieszeniowe, hybrydowe, (… Link2…) a także połączenia i kombinacje jednego i drugiego. Jest ich obecnie tyle na rynku, że można się pogubić, a kupić chcemy przecież tylko TEN WŁAŚCIWY. Jak go wybrać? Podpowie Ci to twardość materaca. Każdy materac w naszej ofercie jest przetestowany przez producenta i odpowiednio oznaczony typem twardości np. H3, H4, czy po prostu słownie - twardy, średni, miękki. (… link 3…) Mogą też posiadać znaczne różnice w wysokości. Pamiętajmy tylko że wszystko to przekłada się na komfort i tym samym prawidłowe podparcie ciała podczas snu. Inaczej będzie się dostosowywał materac pianowy z piankami o zmodyfikowanych twardościach jak i kieszeniowy sprężynowy. Obecnie najbardziej wydajnymi materacami są hybrydy - dostosowane pod różne budowy ciała, różnice wagowe pomiędzy partnerami czy same w sobie nasze różne przyzwyczajenia.

Materac Curem .Zip, aktualnie jeden z najlepszych modeli hybrydowych na rynku z 20 letnią gwarancja, zapewnia idealne dostosowanie zarówno dla par o dużych różnicach wagowych, jak i niweluje drgania powstałe przy ruchu partnera na materacu ze sprężyną kieszeniową. Dzięki temu przesypiamy całą noc bez wybudzania się ze snu właściwego, pozwalającego na pełną regenerację podczas nocy. Budzimy się wypoczęci, odprężeni i mamy nową dawkę energii na cały dzień.

Czytając informacje na różnych portalach można zrobić rozeznanie, co jest obecnie najlepsze. Mamy również możliwość zapoznania się z opiniami klientów użytkujących już konkretne materace, ale...

ta cenna, zdobyta wiedza nie zmieni tego, że materac trzeba poczuć!

Pamiętajmy, że to co dla mnie jest dobre, nie oznacza wcale, że dla Ciebie też będzie. Każdy z nas jest inny i dlatego też materace się różnią. Powinniśmy odwiedzić salon stacjonarny z materacami i sami przetestować to, o czym przeczytaliśmy. Może się okazać, że materac z sugerowaną przez producenta twardością np. twardy, wcale taki dla Ciebie nie jest. Doradca w salonie z pewnością wytłumaczy różnice odczuwania komfortu poszczególnych modeli, dzięki czemu każdemu będzie łatwiej wybrać materac na długie lata. Materac to inwestycja w siebie, w naszych bliskich. Polepszamy nim jakość wypoczynku, a co za tym idzie częściej się uśmiechamy, mamy lepsze samopoczucie i więcej pozytywnej energii do działania. Szczególnie najmłodsi podczas rozwoju ich ciała, narażeni są na możliwe nieprawidłowe podparcie dla kręgosłupa, co może się przełożyć w ciągu lat na wady postawy sylwetki. Dotyczy to oczywiście również osób starszych i nas samych z dolegliwościami kręgosłupa. 80% naszych klientów zgłasza ból w okolicach lędźwiowych. Praca, dzieci, długa jazda autem, samo życie daje w kość naszym kręgom, dlatego warto poświęcić „chwilę” na odpowiedni wybór materaca na lata.

Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na trwałość wkładu materaca oraz to na czym on będzie docelowo leżał. Długi okres gwarancyjny np. 15, 20 lat daje potwierdzenie jakości produktu, ale my też musimy zapewnić mu prawidłową cyrkulacje powietrza. Nie wolno blokować możliwości „oddychania” wkładu. Materac daje nam spokojniejszy relaksujący sen i warto dbać o niego tak, jak on dba o nas. Podobnie jest w przypadku poduszek. Jest to bardzo ważny element podczas snu, ale na tym jak i wielu innych tematach skupimy się w kolejnych poradach :) Jeżeli macie sugestie lub pytania w czym możemy doradzić piszcie w komentarzach, a postaramy się uzupełnić Waszą wiedzę na tyle, aby ułatwić i uskutecznić zakupy na lata. Zachęcam również do kontaktu telefonicznego z salonami, My jesteśmy tam dla Was i z chęcią podpowiemy jak poprawić jakość snu.

Sypialnia to My!

Zobacz także:

Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), by zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę na naszej stronie internetowej. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności, by dowiedzieć się więcej.