Materace sprężynowe

   09/09/2022 14:57:17     Materace
Materace sprężynowe

Materace Sprężynowe

Materace sprężynowe są lepsze? Trwalsze? Często słyszymy, że tak właśnie jest, ale czy to jest prawda? Czym się różnią od innych? Odpowiedź jest na to pytanie prosta, nie są lepsze, a inne. Różne połączenia sprężyny z piankami dają nam indywidualny komfort, każdy z nich będzie zachowywał się inaczej i przy odpowiednim wyborze, zapewni odpowiednie dostosowanie się do naszego ciała, utrzymując je w prawidłowej pozycji podczas snu. Pokrótce opiszemy, jakie są rodzaje materacy sprężynowych i na jaki najlepiej się zdecydować.

W salonach znajdziecie materace ze sprężyną bonnel, kieszeniową czy multipocket. W zależności od jej ilości na metrze kwadratowym i rodzaju pianki w jej otoczeniu, da nam to zróżnicowany komfort i dostosowanie. Będą się też oczywiście różnić trwałością wkładu a tym samym ceną. Im więcej sprężyn tym lepsze punktowe dopasowanie do nas. Pamiętajmy jednak, że każdy z nas jest inny, różnimy się wagą, wzrostem, samą budową naszej sylwetki, a to przełoży się na dopasowanie.

Materace Bonellowe

Materac ze sztywniejszą sprężyna bonell, preferowany jest głównie przez osoby starsze, ale znajduje tez zainteresowanie w hotelarstwie. Sam bonnel ugina się pod nami powierzchniowo, przy tym „odbija’’ i pomaga, kiedy np. wstajemy z łóżka, czy się na nim przekręcamy. Jest to tez wersja tańsza od sprężyn kieszeniowych i nie poczujemy tu różnicy w twardości sprężyn w odcinku ramion, czy bioder. Są one takie same po całości materaca. Przykład bonellowego rozwiązania to materac Kronos.

Materace kieszeniowe

Zastosowanie sprężyn kieszeniowych, multipocket zmienia nam sytuację całkowicie. Każda sprężynka jest w tzw. kieszonce, stabilizuje to jej pracę w pionie, dzięki czemu ma lepsze dopasowanie punktowe. Są one najczęściej wybierane przez klientów lubiących czuć sprężynę podczas snu. Odpowiednio duża ich ilość we wkładzie materaca, oraz zastosowanie 7 stref twardości, zapewnia lepsze dostosowanie się go do nas, przy czym utrzymuje naszą sylwetkę w linii prostej. Nasze barki, biodra zagłębiają się prawidłowo, materac nie blokuje krążenia w tym odcinku, nie leżymy sztywno, budzimy się wypoczęci i odprężeni gotowi na nowy dzień. 

A ile tych sprężyn powinno być? Dostępne są modele, w których mamy około od 250 do 1000 sztuk sprężyn na metr kwadratowy. Materac Pasadoble, w którym jest ich około 250 sztuk, a wiec tym samym jest sztywniejszy w odczuciu, polecany jest dla osób lubiących typowo twardsze podłoże oraz osób ważących trochę więcej. Przede wszystkim jest to jednak materac z certyfikatem medycznym, wspierający profilaktykę wad postawy, sprawdzony przez profesjonalistów. Dodatkowe utwardzenie daje nam w nim włókno kokosowe z jednej strony i naturalne włókno Agawy z drugiej. Umieszczona po obu stronach pianka wysokoelastyczna zapewnia optymalne dopasowanie i komfort, a gwarancja 15 lat jasno informuje jaką będziemy mieli żywotność materaca.

Natomiast jeżeli chcemy pójść poziom wyżej, lubimy sprężynę, jej prace pod nami, ale przeszkadza nam ruch partnera, który wybudza ze snu, to co wtedy? 

Dzisiejsza produkcja pianek pozwala na znalezienie komfortu dla każdego. Odpowiednio duża ilość pianki, w stosunku do ilości sprężyn w modelach tzw. hybrydowych, niweluje efekt podbicia partnera podczas mocniejszego ruchu na materacu. Zapewnia również bardzo dobre podparcie dla osób z duża różnica wagową. A wiec, czujemy sprężynę, ale również dopasowanie do nas. Nie tworzy nam się tzw. dołek powodujący uczucie spadku dla osoby lżejszej.

Najpopularniejszą hybrydą jest materac Spring Memory. Innowacyjne pianki idealnie dopasowują się do naszych wypukłości, utrzymując prawidłową pozycję, odciążają plecy i pozwalają im się zregenerować, a duża ilość sprężyn około 500 sztuk, prawidłowo punktowo podtrzymuje naszą sylwetkę. Dodatkowo gwarancja 15-letnia potwierdza trwałość wkładu na długie lata.

Jak widać wybór jest duży i dla każdego. A nie ma nic przyjemniejszego, niż odprężenie na koniec dnia na wygodnym materacu. :)

Zapraszamy na testy, a sami poczujecie różnice.

Przeczytaj koniecznie

Produkty z artykułu

Używamy plików cookies (tzw. ciasteczek), by zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę na naszej stronie internetowej. Możesz przeczytać naszą Politykę Prywatności, by dowiedzieć się więcej.